Nasza wirtualna czytelnia

Manicure japoński a hybrydowy - co wybrać?

Na rynku paznokciowym pojawiło się wiele nowych zabiegów oferowanych przez salony manicure, pedicure. Klientka udając się do gabinetu na wykonanie usługi manicure informowana jest i zachęcana do wykonania nowych "rewelacyjnych" zabiegów. Do takich nowości należą manicure hybrydowy i manicure japoński. Stylistka zachęca klientki do skorzystania z tych nowości, zaś klientka zwykle nie jest zdecydowana co wybrać.

Należy zadać sobie pytanie czy dla każdej pani adresowany jest manicure japoński czy hybrydowy. Postaram się przedstawić różnicę pomiędzy tymi dwoma zabiegami.

Manicure japoński

Manicure japoński zalecany jest dla osób, które są zainteresowane poprawieniem wyglądu naturalnej płytki paznokciowej. Należy podkreślić, że jest to manicure leczniczy, czyli wpływa na poprawę kondycji paznokcia. Podczas zabiegu do płytki zostaje wprowadzona keratyna - główny składnik budulcowy paznokcia, witaminy A, H i E oraz cystyna czyli aminokwas zapobiegający rozwarstwianiu się płytki paznokciowej.

Profesjonalny zestaw do manicure japońskiego firmy P.Shine


Rezultaty
Po pierwszym zabiegu dostrzegamy efekt wizualny - piękne, błyszczące paznokcie (połysk utrzymuje się 2 tygodnie). Po trzecim zabiegu widoczny jest efekt terapeutyczny (leczniczy) - paznokieć staje się grubszy, scementowany, wypełniony keratyną, nie łamie się i nie rozdwaja.

Naturalne paznokcie


Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji paznokcia i wynosi 3-10. Po uzyskaniu zadowalających efektów możemy przerwać kurację. Dla utrzymania rezultatów wskazane jest powtarzanie kuracji co ok. 3 miesiące.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest to zabieg polegający na pokryciu płytki paznokciowej lakierożelem. Procedura jest podobna jak w przypadku żelowania paznokci. W trakcie zabiegu stylistka nanosi na paznokieć klientki 3 warstwy żelu: żel podkładowy, żel kolorowy i żel nabłyszczający. Jest to zabieg polecany osobą, które na co dzień malują paznokcie lakierami i mają problemy z tym, że lakier odpryskuje.

Żele Gelish Soak Off


Rezultaty
Wybrany kolor lakieru hybrydowego np. czerwony utrzymuje się na płytce przez 2 tygodnie. W tym czasie, każdego dnia paznokcie wyglądają jak "przed chwilą" pomalowane. Dzięki temu, że ostatnią warstwą jest żel nabłyszczający uzyskuje się piękny efekt wizualny. Dzięki zastosowaniu manicure hybrydowego znika problem odpryskującego i pękającego lakieru. Zaletą jest bardzo bogata gama kolorystyczna - każda klientka wybierze dla siebie swój ulubiony kolor.

Naturalne paznokcie


Należy podkreślić, że manicure hybrydowy nie jest zabiegiem leczniczym oraz że nie jest wskazany dla osób z cienką lub zniszczoną płytką paznokciową. Przy paznokciach zniszczonych, żel może dostać się do głębszych warstw paznokcia i trwale go uszkodzić.

Edyta Piotrowska, Szczecin 13.03.2012

Zobacz też:
Dla kogo jest manicure hybrydowy?
Czym jest manicure japoński?

Wróć na stronę główną naszej czytelni