Nasza wirtualna czytelnia

Manicure hybrydowy - światowy hit

Manicure hybrydowy to nowość na światowym rynku kosmetycznym. W metodzie tej na paznokcie nanosi się plastyczny światłoutwardzalny lakier bazujący na żywicy szelakowej.

Hybryda lakieru i żelu czyli trwały i piękny kolor

Lakiery do wykonania manicure hybrydowego znane są pod wieloma nazwami, takimi jak: lakiero-żele, lakierożele, lakiery żelowe, żele soak off oraz Shellac1 lub w spolszczonej wersji jako szelak. Lakiery te wykazują połączenie najkorzystniejszych cech klasycznych lakierów do paznokci (czyli piękny kolor, prostota i szybkość aplikacji oraz wysoki połysk uzyskanej powłoki) oraz żelu UV (cienka warstwa ochrona, brak przykrego zapachu i bardzo duża trwałość naniesionej powłoki).

Produkty Shellac
Shellac kontra tradycjny żel (Creative Nail Design, Ltd.)


Manicure hybrydowy ma wiele zalet, w tym: lakier po nałożeniu i utwardzeniu nie odpryskuje, nie matowieje, nie ulega zarysowaniem i jest odporny na załamania. Metoda ta nadaje paznokciom trwały i piękny kolor utrzymujący się przez okres 2 tygodni. Innymi zaletami jest brak nieprzyjemnego zapachu podczas aplikacji oraz to, że po nałożeniu produktów paznokcie są praktycznie od razu suche.

Żele Gelish Soak Off
Żele Gelish Soak Off firmy hand & nail HARMONY


Lakiery hybrydowe a zdrowie

Stosowanie kosmetyków jest zawsze kompromisem pomiędzy użyciem środków chemicznych a pięknym wyglądem. Lakier hybrydowy ma skład zgodny z tzw. formułą 3-free, czyli że nie zawiera trzech substancji chemicznych zidentyfikowanych jako szkodliwe, a często obecnych w lakierach starej generacji. Tę toksyczną trójkę tworzą: toluen stosowany jako rozpuszczalnik, ftalan dibutylu (DBP) stosowany jako plastyfikator oraz aldehyd mrówkowy wykorzystywany jako substancja utwardzająca paznokieć. Lakiery hybrydowe nie zawierają tych związków, a ich producenci jako jedną z głównych zalet wymieniają, to iż lakiery te są hipoalergiczne i nie niszczą płytki paznokciowej tak jak ma to miejsce przy nakładaniu akrylu lub żelu.

Lakiery hybrydowe są hipoalergiczne


Procedura nakładania i usuwania lakierów hybrydowych

Procedura wykonania manicure hybrydowego w ogólności składa się z: wstępnego przygotowania paznokci, nałożenia lakieru bazowego i utwardzenie go o w lampie UV, nałożenia lakieru właściwego w wybranym kolorze i utwardzenie go w lampie UV, nałożenie lakieru nawierzchniowego i utwardzenie go w lampie UV. Szczegóły procedury mogą się nieco różnić w zależności od producenta produktów. Analogicznie do manicure hybrydowego można wykonać pedicure. Czas trwania wykonania manicure / pedicure hybrydowego to średnio ok. 40 min.

Usuwanie lakierów hybrydowych z płytki paznokciowej realizowane jest z wykorzystaniem specjalnych zmywaczy na bazie acetonu. Lakier hybrydowy bardzo mocno przylega do płytki paznokciowej, więc aby nie uszkodzić paznokci zaleca się aby był usuwany tylko w salonie kosmetycznym.

Reasumując, lakier hybrydowy to doskonała opcja posiadania pięknych paznokci, których kolor będzie się utrzymywał przez 2 tygodnie. Koszt wykonania zabiegu w zależności od salonu wynosi 60-120 zł. Warto więc zainwestować kilka złotych więcej niż w klasyczny manicure i cieszyć się pięknym i trwałym kolorem paznokci u rąk i stóp. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego ośrodka na szkolenia i zabiegi manicure / pedicure hybrydowego.

Edyta Piotrowska, Szczecin 30.08.2011
(artykuł ukazał się w serwisie eKosmetyczki - 02.09.2011)

1) Nazwa i logo Shellac są zastrzeżonymi znakami towarowymi Creative Nail Design, Ltd.


Wróć na stronę główną naszej czytelni