Nasza wirtualna czytelnia

Manicure japoński - piękne naturalne paznokcie

Na rynku paznokciowym wśród klientek rośnie zainteresowanie poprawieniem wyglądu naturalnej płytki paznokciowej. Wzrasta ilość zwolenniczek naturalnych metod pielęgnacji własnych paznokci. Wielkim powodzeniem i olbrzymim zainteresowaniem cieszy się metoda manicure japońskiego.

Japoński manikiur ma już ponad 400 lat

Tradycje metody sięgają XVII wieku n.e., kiedy to zaczęły ją stosować japońskie arystokratki. Współczesny manicure japoński został rozwinięty i rozpropagowany przez japońską firmę P.Shine1). Metoda manicure japońskiego nadaje naturalnym paznokciom piękny blask i różowy kolor, dzięki czemu płytka paznokciowa ma zdrowy i zadbany wygląd.

Wygląd i odżywienie naturalnych paznokci

Oprócz poprawy wyglądu paznokcia, metoda ta głównie wpływa na odżywienie paznokcia i co za tym idzie wpływa na jego wzrost i kondycję. Składniki zawarte w produktach stosowanych podczas zabiegu wnikają w głębsze warstwy paznokcia i odżywiają go. Pielęgnacja paznokci metodą manicure japońskiego wzmaga cyrkulację krwi i przyczynia się przez to do przyśpieszenia wzrostu zdrowego paznokcia.

W skład preparatów wchodzi podstawowy budulec paznokci jakim jest keratyna wraz z niezbędnymi dla metabolizmu paznokci witaminami A, H i E oraz prowitaminą B5, które skutecznie przyczyniają się do prawidłowego wzrostu paznokci. Oprócz witamin w skład preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu manicure japońskiego wchodzi pyłek pszczeli, który jest źródłem cystyny - aminokwasu eliminującego problem łamliwych paznokci.

Japoński manicure poprawia wygląd i odżywia paznokcie

Składniki odżywcze dostają się struktury paznokcia, co realizowane jest dzięki wchodzącej w skład preparatów krzemionce z Morza Japońskiego. Preparaty wykorzystane w czasie zabiegu oraz odpowiedni proces ich aplikacji powodują, że substancje odżywcze wnikają do głębszych warstw paznokci poprawiając jego stan i tym samym powodując szybszy wzrost i wzmocnienie płytki paznokciowej.

Wskazania do manicure japońskiego

Zaleca się stosowanie zabiegu manicure japońskiego w przypadku paznokci kruchych, łamliwych, pobruzdowanych i rozdwajających się. W przypadku bardzo zniszczonych paznokci należy odczekać aż płytka paznokciowa zregeneruje się.

Przeciwwskazania do manicure japońskiego

Zabiegu manicure japońskiego nie powinno się stosować:
- bezpośrednio po zdjęciu akrylu czy żelu;
- w przypadku bardzo zniszczonych paznokci;
- w przypadku płytki nadmiernie spiłowanej.

Ponadto należy wiedzieć, że:
- po zabiegu paznokcie mają zmniejszoną przyczepność, więc nie powinny być malowane przez kolejne 4-5 dni;
- u dzieci i w przypadku osób mających cienką płytkę paznokciową cały zabieg przeprowadzany jest nieco inaczej;
- przed przystąpieniem do zabiegu osób z chorobą nowotworową przeprowadzona powinna być wcześniejsza konsultacja lekarska.

Produkty wykorzystywane w manicure japońskim

W zabiegu manicure japońskiego proponowanego przez firmę P.Shine wykorzystywane są profesjonalne produkty, w tym: pasta odżywiająca, puder zabezpieczający, polerki ze skóry jelonka i akcesoria. Oryginalne produkty japońskie dzięki wypracowanej przez lata recepturze dają niesamowity efekt terapeutyczny.

Profesjonalny zestaw do manicure japońskiego firmy P.Shine

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć piękne i zdrowe naturalne paznokcie warto zainwestować w zabieg manicure japońskiego, zwłaszcza, że koszt zabiegu nie jest wysoki. Wszystkich chętnych zapraszam do naszego ośrodka na zakupy produktów, szkolenia i zabiegi P.Shine.

Edyta Piotrowska, Szczecin 01.03.2011

1) Nazwa i logo P.Shine są znakami zastrzeżonymi japońskiej firmy P.Shine Co.,Ltd.

Uwaga! Na rynku pojawiły się tanie podróbki z Chin, upewnij się co kupujesz i kupuj tylko oryginalne produkty japońskie aby nie zrobić krzywdy swoim klientom. Zabieg manicure japońskiego jest czasochłonny i opiera się głównie na polerowaniu płytki paznokciowej. Podrabiane pasty często powodują zbyt agresywne ścieranie płytki paznokciowej, w w wyniku użycia może doprowadzić do ścienienia (przepiłowania) płytki paznokciowej, a w skrajnych przypadkach do onycholizy, stanów zapalnych i zakażeń łoża paznokcia. Ponadto podróbki często są zwykłą pastą polerską bez składników odżywczych. Kupując u nas masz gwarancję zakupu produktu oryginalnego i bezpiecznego dla twoich klientów.


Wróć na stronę główną naszej czytelni