Kursy manicure

Edyta Piotrowska - dyplomowany instruktor manicure, pedicure oraz stylizacji paznokci Kursy manicure prowadzone są indywidualnym tokiem dopasowanym do potrzeb kursanta (kursy podstawowe, zaawansowane, doszkalające i specjalistyczne). Szkolenia prowadzone są w indywidualnym systemie (1-4 osób w grupie).

Adresatami szkoleń mogą być osoby fizyczne oraz zorganizowane grupy np. z Urzędu Pracy, szkół kosmetycznych oraz salonów kosmetycznych.

Uczestnicy szkoleń zdobywają nowy, niezwykle atrakcyjny i pożądany na rynku pracy zawód - stylisty paznokci. Kursantkami mogą być osoby w różnych grupach wiekowych, zarówno chcące podnieść posiadane kwalifikacje, jak i zamierzające zmienić dotychczas wykonywany zawód. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej oraz znajomość potrzeb kursantów zapewnia najwyższą jakość szkoleń.

Dlaczego warto szkolić się u nas?

Oferta szkoleń z zakresu kosmetyki dłoni i stóp

 Zagadnienia podstawowe manicure

Kurs manicure

Podstawowy kurs zawodowy
Czas: 40h + egzamin praktyczny i teoretyczny
Grupa: 1-4 osób
Cena: 1000 zł

Program szkolenia
zagadnienia teoretyczne
1. Zasady BHP podczas pracy w salonie manicure.
2. Budowa paznokcia.
3. Choroby paznokcia.
4. Kształty paznokci i techniki piłowania.
5. Materiały i produkty do wykonywania manicure.
6. Rodzaje narzędzi stosowanych w manicure.

Zagadnienia praktyczne
1. Manicure biologiczny.
2. Manicure tradycyjny (cążkowy).
3. Manicure French.
4. Manicure Chevron.
5. Podstawowe elementy zdobnictwa paznokci.
6. Pielęgnacja dłoni.
7. Przedłużanie paznokci - akryl lub żel UV (do wyboru jedna z metod),
wybrana metoda prezentowana jest dwoma technikami: tips i forma (permanent French).
8. Manicure frezarkowy - nauka obsługi frezarki i doboru frezów.


Kurs manicure, pedicure z elementami
zdobnictwa paznokci, żel na stopy

Czas: 64h zajęć + egzamin praktyczny i teoretyczny
Grupa:1-4 osób
Cena: 1500 zł

1. Cel szkolenia
Na szkoleniu kursant poznaje wszystkie zagadnienia, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie manicurzysty-pedicurzysty. Absolwent szkolenia potrafi samodzielnie wykonać prawidłowo zabiegi: manicure biologicznego, manicure tradycyjnego (cążkowego), pedicure kosmetycznego oraz zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i stopy. Absolwent szkolenia potrafi posługiwać się cążkami, pilnikami i tarkami, opanowuje wykonanie manicure i pedicure frezarkowego oraz potrafi pomalować i ozdobić naturalne paznokcie.

2. Uczestnicy szkolenia
Adresatami szkoleń są osoby indywidualne oraz zorganizowane grupy np. ze szkół oraz salonów kosmetycznych. Kursantkami mogą być osoby w różnych grupach wiekowych, zarówno chcące podnieść posiadane kwalifikacje, jak i zamierzające zmienić dotychczas wykonywany zawód. O przyjęciu na kurs nie decydują egzaminy wstępne. Warunkiem przyjęcia uczestnika na szkolenie jest wyrażenie zgody osoby zainteresowanej oraz spełnienie wymagań związanych z finansowaniem kursu.

3. Środki dydaktyczne
Szkolenie składa się z dwóch etapów: wykładu wprowadzającego kursantów w zagadnienia teoretyczne oraz ćwiczeń w przystosowanej pracowni, podczas których kursanci poznają zagadnienia praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się na modelkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i produktów kosmetycznych.

4. Organizacja szkolenia
Kurs obejmuje 8 spotkań po 8h/dzień w godzinach 9:00-15:00 + egzamin teoretyczny i praktyczny. Zajęcia odbywają się codziennie lub co drugi dzień. Istnieje możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia kursu.

Cena kursu obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane na szkoleniu oraz egzamin.

Po egzaminie kursant otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu manicure-pedicure w języku polskim oraz na życzenie istnieje możliwość wystawienia certyfikatu w języku angielskim.

5. Ramowy program szkolenia

Powiększ program szkolenia Kliknij na tabeli aby powiększyć.

Ramowy program kursu manicure, pedicure z elementami zdobnictwa paznokci


Szkolenia specjalistyczne

Szkolenie z manicure japońskiego Π'Shine-Complex

Manicure japoński - upiększanie i wzmacnianie naturalnych paznokci
Czas: 1 dzień
Grupa: 1-2 osób
Cena: 120 zł


1. Cel szkolenia
Na szkoleniu uczestnik poznaje metodę
manicure japońskiego służącą wzmocnieniu i regeneracji naturalnej płytki oraz nadającą unikalną barwę i błysk paznokciom naturalnym. Metoda ta jest nowością na polskim rynku kosmetycznym.

2. Uczestnicy szkolenia
Adresatami szkolenia są styliści paznokci chcący wzbogacić ofertę swojego salonu o nowoczesny zabieg poprawiający stan naturalnych paznokci.

3. Środki dydaktyczne
Szkolenie odbywa się w przystosowanej pracowni, podczas których kursanci poznają zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się na modelkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i produktów kosmetycznych.

4. Organizacja szkolenia
Istnieje możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia. Cena szkolenia obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane na szkoleniu. Po szkoleniu uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia specjalistycznego szkolenia oraz ma możliwość zakupu profesionalnego zestawu firmy P.Shine do wykonywania manicure japońskiego. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 508 841 120.

5. Program szkolenia:

Zagadnienia teoretyczne
1. Istota i celowość stosowania manicure japońskiego.
2. Produkty i narzędzia do wykonania zabiegu manicure japońskiego.
3. Budowa i odżywianie naturalnego paznokcia.
4. Wskazania do wykonania zabiegu manicure japońskiego.
5. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu manicure japońskiego.
6. Procedura standardowa wykonania zabiegu manicure japońskiego.
7. Manicure japoński w przypadkach specjalnych.

Zagadnienia praktyczne
1. Przygotowanie paznokci przed właściwym zabiegiem.
2. Przygotowanie skórek przed właściwym zabiegiem.
3. Praktyczne wykonanie zabiegu manicure japońskiego.

Szkolenie z manicure hybrydowego Shellac-Complex

Manicure hybrydowy (Shellac, szelak, lakierożel, lakier żelowy)
Czas: 1 dzień
Grupa: 1-2 osób
Cena: 250 zł


1. Cel szkolenia
Na szkoleniu uczestnik poznaje metodę
manicure hybrydowego wykorzystującą plastyczny światłoutwardzalny lakier bazujący na żywicy szelakowej. Lakier po nałożeniu i utwardzeniu nie odpryskuje, nie matowieje, nie ulega zarysowaniem i jest odporny na załamania. Metoda ta nadaje paznokciom trwały i piękny kolor utrzymujący się przez okres 2 tygodni. Analogicznie do manicure hybrydowego można wykonać pedicure. Jest to nowość na światowym rynku kosmetycznym.

2. Uczestnicy szkolenia
Adresatami szkolenia są styliści paznokci chcący wzbogacić ofertę swojego salonu o nowoczesny zabieg manicure hybrydowego.

3. Środki dydaktyczne
Szkolenie odbywa się w przystosowanej pracowni, podczas których kursanci poznają zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się na modelkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i produktów kosmetycznych.

4. Organizacja szkolenia
Istnieje możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia. Cena szkolenia obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane na szkoleniu. Po szkoleniu uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia specjalistycznego szkolenia. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 508 841 120.

5. Program szkolenia:

1. Produkty i narzędzia do wykonania manicure hybrydowego.
2. Przygotowanie paznokci do manicure hybrydowego.
3. Manicure hybrydowy - schemat zabiegu.
4. Pielęgnacja paznokci po wykonaniu manicure hybrydowego.
5. Usuwanie lakierów hybrydowych z płytki paznokciowej.

Szkolenie hot manicure (manicure na ciepło)

Regeneracja zniszczonej płytki paznokciowej
czas: 1 dzień
grupa:1-2 osób
cena: 120 zł

1. Cel szkolenia
Na szkoleniu uczestnik poznaje metody pielęgnacji naturalnych paznokci, w tym metodę hot manicure (manicure na ciepło) służącą odbudowie zniszczonej płytki paznokciowej, która jest niezwykle skuteczna dla regeneracji paznokci łamliwych, rozdwajających się oraz zniszczonych zabiegami przedłużania paznokci.

2. Uczestnicy szkolenia
Adresatami szkolenia są osoby, które są zainteresowane naturalnymi metodami pielęgnacji paznokci.

3. środki dydaktyczne
Szkolenie odbywa się w przystosowanej pracowni, podczas których kursanci poznają zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się na modelkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i produktów kosmetycznych. Uczestnik szkolenia może przyprowadzić swoją modelkę lub ma ją zapewnioną przez nasz ośrodek szkoleniowy.

4. Organizacja szkolenia
Istnieje możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia. Cena szkolenia obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane na szkoleniu. Po szkoleniu uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia specjalistycznego szkolenia oraz ma możliwość zakupu urządzenia oraz potrzebnych produktów do wykonywania zabiegów hot manicure. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 508 841 120.

5. Program szkolenia

1. Budowa paznokcia.
2. Uszkodzenia i urazy płytki paznokciowej
(przyczyny i metody zapobiegania).
3. Metody pielęgnacji naturalnych paznokci.
4. Rodzaje peelingów.
5. Masaż terapeutyczny dłoni.
6. Hot manicure (manicure na ciepło) - schemat zabiegu.

Szkolenie specjalistyczne Regeneracja

Zabiegi regenerujące naturalny paznokieć
hot manicure i manicure japoński

Czas: 1 dzień
Grupa: 1-2 osób
Cena: 250 zł


1. Cel szkolenia
Na szkoleniu uczestnik poznaje nowoczesną metodę
manicure japońskiego, która działa leczniczo na paznokcie problematyczne (łamliwe, kruche, rozdwajające się) oraz zabieg hot manicure (manicure na ciepło) służący do regeneracji płytki paznokciowej po usunięciu żelu lub akrylu.

2. Uczestnicy szkolenia
Adresatami szkolenia są styliści paznokci chcący wzbogacić ofertę swojego salonu o nowoczesne zabiegi poprawiające stan naturalnych paznokci.

3. Środki dydaktyczne
Szkolenie odbywa się w przystosowanej pracowni, podczas których kursanci poznają zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się na modelkach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i produktów kosmetycznych.

4. Organizacja szkolenia
Istnieje możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia szkolenia. Cena szkolenia obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane na szkoleniu. Po szkoleniu uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia specjalistycznego szkolenia oraz ma możliwość zakupu profesionalnego zestawu firmy P.Shine do wykonywania manicure japońskiego. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 508 841 120.

5. Program szkolenia:

1. Zasady BHP podczas pracy w salonie manicure.
2. Budowa i odżywianie naturalnego paznokcia.
3. Choroby i dysfunkcje paznokci - przyczyny i sposoby zapobiegania.
4. Zasady pielęgnacji naturalnych paznokci.
5. Zabieg manicure japońskiego.
6. Zabieg hot manicure.


Programy oferowanych kursów i szkoleń są programami autorskimi i stanowią własność intelektualną ośrodka "Edyta Piotrowska - Kult Paznokcia - Profesjonalna kosmetyka dłoni i stóp" i jako takie podlegają ochronie zgodnie z ustawą o "Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych" z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami.