Nasza wirtualna czytelnia

Sposoby nabłyszczania paznokci akrylowych

Akryl jest jedną z popularniejszych metod przedłużania paznokci. Systemy akrylowe dostępne w chwili obecnej na rynku usprawniają pracę stylistki paznokci, zapewniają większą kontrolę nad produktem oraz w konsekwencji gwarantują satysfakcję klientki. Po nałożeniu produktu akrylowego i jego zastygnięciu powierzchnia paznokcia jest całkowicie matowa, mało efektowna. Należy ją nabłyszczyć tak, aby nasze klientki były zadowolone z wykonanej usługi, aby wróciły do nas, powiększając grono naszych stałych kontrahentów.

Odpowiednie nabłyszczenie paznokci akrylowych spełnia kilka funkcji. Pierwsza z nich to zabezpieczenie akrylu przed żółknięciem. Druga - to stworzenie pięknych, estetycznie wyglądających paznokci. Prawidłowo nabłyszczone wyglądają zawsze świeżo i schludnie. Nabłyszczanie paznokci akrylowych wykonuje się kilkoma sposobami.

I sposób - najprostszy i najszybszy w wykonaniu. Uzyskujemy połysk przy pomocy oliwki i bloku polerującego. W tym celu używamy np. Oliwki NATURE OIL firmy NSI, a następnie polerkę PRO SHINE firmy EzFlow, energicznie polerując powierzchnię paznokcia.

Oiliwka i blok polerujšcy


II sposób - zastosowanie kremu nabłyszczającego BUFFING CREAM firmy SuperNail. Nanosimy krem nabłyszczający i pozostawiamy go na paznokciach na około jedną minutę, do wchłonięcia. Następnie usuwamy nadmiar kremu i polerujemy paznokieć polerką z irchy. Błyskawicznie uzyskujemy piękny połysk.

Krem nabłyszczajšcy i polerka


III sposób - nałożenie TOP COAT. Na odpowiednio odtłuszczone paznokcie nanosimy lakier TOP COAT. W tym celu możemy użyć np. top firmy Seche lub top Yello Out firmy Blue Cross, który jednocześnie zawiera blokery UV, chroniąc akryl przed żółknięciem.

Lakier TOP COAT


IV sposób - zastosowanie żelu nabłyszczającego, np. INTENSE SEAL firmy IBD. Użycie tego żelu wymaga lampy UV. Na wcześniej przygotowane paznokcie akrylowe nanosimy cienką warstwę INTENSE SEAL i utwardzamy je przez dwie minuty w lampie UV. Ta warstwa żelu nie wymaga przemywania płynem Cleanse po jego utwardzeniu. Warstwa żelu nabłyszczającego sprawia, że paznokcie mają perfekcyjny połysk. Są gładkie i trwale błyszczące. Pozostają takie nawet po zmyciu kolejnej warstwy lakieru.

Żel nabłyszczajšcy UV


Pragnę zwrócić uwagę, że wiele klientek z oporem decyduje się na paznokcie akrylowe, twierdząc, że nie mają takiego połysku jak żelowe. Błędna opinia! Stosując omówione sposoby nabłyszczania paznokci akrylowych jesteśmy w stanie zweryfikować ten fałszywy pogląd. W ten sposób zdobywamy sobie nowe klientki i zwiększamy obrót.

Życzę miłej zabawy w praktykowaniu opisanych metod nabłyszczania paznokci akrylowych.

Edyta Piotrowska
(artykuł ukazał się magazynie Akademia Paznokcia nr 17, [1] 2008)

Wróć na stronę główną naszej czytelni